Gratis kinderopvang: hoe kan het wel?

Informatie voor omwonenden en geïnteresseerden

‘Gratis kinderopvang: Hoe kan het wel? -> een film van Maatschappelijke Kinderopvang

Het kabinet stelt de hervorming van het kinderopvangstelsel met twee jaar uit vanwege de te geringe personele capaciteit. Uit onderzoek blijkt echter dat kinderopvang voor vrouwen dé voorwaarde is om (meer) te gaan werken. Veel vrouwen in de sectoren als onderwijs, zorg en kinderopvang, werken in deeltijd in deze sectoren waar een groot personeelstekort is. Gratis kinderopvang zou juist deze vrouwen de kans geven daadwerkelijk meer uren te maken! Bovendien zorgt 1 pedagogisch medewerker ervoor dat 11 ouders kunnen werken. Een eenvoudige rekensom leert dat kinderopvang hierdoor als vliegwiel werkt om het personeelstekort in andere sectoren op te lossen.

Daarnaast blijkt dat de bereidwilligheid bij medewerkers, m.n. in de buitenschoolse opvang om meer uren te werken heel hoog is. Combinatiebanen is het antwoord op deze behoefte waarmee extra medewerkers worden aangetrokken voor de kinderopvang én voor andere maatschappelijke sectoren. Ook boren innoverende kinderopvangorganisaties nieuwe doelgroepen die grote potentie blijken te hebben. In deze korte film  Gratis kinderopvang; hoe kan het wel? laten we deze medewerkers aan het woord en delen we innovatieve oplossingen die al in praktijk gebracht worden.

Festival Geleen Mamas Pride

Mama’s Pride en MIK & PIW Groep bouwen samen aan verbinding in de samenleving

Mama’s Pride en de MIK & PIW Groep slaan de handen ineen om cultuur en sociaal werk te verbinden. Tijdens de 31e editie van het gratis festival in Geleen staat ontmoeting centraal, met extra aandacht voor kinderen en jongeren. Zo wordt Mama’s Pride niet alleen een festival, maar een plek waar talent, ontwikkeling en verbinding samenkomen.

Radar versterkt bijzonder lectoraat Interprofessionele Samenwerking in de Wijk

Gehandicaptenorganisatie Radar sluit zich aan bij het bijzonder lectoraat Interprofessionele Samenwerking in de Wijk van Zuyd Hogeschool onder leiding van Jerôme van Dongen. Het bijzonder lectoraat is vier jaar geleden gestart als samenwerking tussen Zuyd en MIK & PIW Groep, een welzijnsorganisatie voor sociaal werk en kinderopvang.